Akce Lungty 2017
18. ledna 2017 se Lungta setkala se Ngoduba Dordjee – zástupcem Jeho Svatosti dalajlamy.Dozvěděli jsme se, že význam podpory mezinárodní kampaně Vlajka pro Tibet roste rok od roku po celém světě. Tibetské vlajky vlají např. v Německu, Francii, Švýcarsku, Slovenské republice, Kanadě, USA, Mexiku, Novém Zélandě či Austrálii.
19.ledna 2017 se konala vernisáž lungtí výstavy Pohádky Tibetu očima českých ilustrátorů v Janáček Galerii v Přibyslavi¨. Pro příznivce Tibetu v Přibyslavi byla připravena beseda s překladatelkou Kamilou Hladíkovou o knize Zápisky z Tibetu. Další zájemci mohli výstavu shlédnout do 7.února 2017.
20. února 2017 otevřela vernisáž výstavu Pohádky Tibetu očima českých ilustrátorů v Komunikačním prostoru, Školská 28, Praha 1 pro období do 11. března. Příznivci tibetské kultury se setkali s ilustrátory Lenkou Jasankou, Hanou Vyoralovou a Jakubem Hrdličkou. Zajímavé povídání si připravil překladatel ilustrovaných knih Miroslav Pošta a nakladatelka Veronika Hudečkova K vytvoření dobré atmosféry přispěla i ukázka tradičních tibetských tanců v podání buddhistické skupiny Dzogchen a hudební doprovod jazzového dua Samuel Tramko a Luan Gonvales .Lungta ve spolupráci s Linhartovou nadací připravila k výstavě následují doprovodný program:
7. března 2017 proběhla přednáška Lenky Gyaltso o tradičním tibetském odívání. Přednášející představila tradiční tibetské odívání v celé jeho rozmanitosti, zaměřila se na zajímavé krajové odlišnosti a tvorbu současných tibetských módních návrhářů. Povídání doprovodilo promítání fotografií a ukázky tibetského oděvu.
11. března 2017 ožila výtvarná dílna “Himálajské pohádky aneb Tibet nejen pro děti” . Ilustrátoři Lenka Jasanská a Jakub Hrdlička provedli výtvarníky všeho věku barvitým světem pohádek na střeše světa. Dílna se uskutečnila u příležitosti oslav Losaru – tibetského Nového roku 2133 (roku ohnivého kohouta) na Novoměstské radnici.
Vlajka pro Tibet 2017
9. března 2017 se uskutečnil Tibetský večer ve velkém sále Nuselské radnici u příležitosti mezinárodní kampaně Vlajka pro Tibet. Součástí večera bylo vyvěšení tibetské vlajky na Nuselské radnici. Vlajku vyvěsil Petr Štěpánek – starosta MČ Prahy 4. Pro návštěvníky byl připraven pestrý program – výstava obrazů Současná tvář severovýchodního Tibetu, promítání dokumentu Nechat strach za sebou, beseda se Sonamem Gyaltso. Ochutnávka tibetských specialit čajovny Dharmasala. Lungta byla partnerem a spolupořadatelem.
10. března 2017- Mezinárodní kampaň Vlajka pro Tibet, Hlas pro Tibet
Do akce Vlajka pro Tibet se kromě 754 radnic a více než sto škol nově zapojili příznivci Tibetu. Poprvé jsme spustili speciální stránku, na které mohli dát příznivci Tibetu ostatním vědět, že se 10. března 2017 zapojí do akce Vlajka pro Tibet vyvěšením tibetské vlajky. Zapojit se mohl a může ☺ každý (jednotlivci, organizace, čajovny, knihovny, kavárny, instituce atd.) Vyplněním jednoduchého formuláře nebo nasdílením fotky vlající tibetské vlajky na stránce Vlajka pro Tibet na Facebooku.
10. března 2017 proběhl před čínskou ambasádou happening „Hlas pro Tibet“. Happening začal hrou na kytaru a zpěvem Miry Kemela a hereckou scénkou na zachování tibetštiny, která je v tibetských školách stále více potlačována. Na místě bylo možné podepsat petici za učitele Tašiho Wangčuka, kterému hrozilo 15 let vězení za odvahu bojovat s čínským systémem vzdělávání. Návštěvníci si mohli koupit stránku v Česko-tibetském slabikáři, který se po akci odeslal Tašimu jako výraz podpory a solidarity. Následovaly projevy z řad známých osobností jako je Jiří Pospíšil, Bára Hrzánová, Tibeťan Taši žijící v Praze. Happening Hlas pro Tibet pořádal Spolek Lungta ve spolupráci s Amnesty International.
1. června 2017 proběhla v Galerii Josefa Adamce, Na Spejcharu 3 v Praze vernisáž výstavy Pohádky Tibetu očima českých ilustrátorů spojená s výtvarnou dílnou dětí. Výtvarná dílna pro děti byla vedená výtvarnicí Hanou Vyoralovou. Děti si mohli vymalovat ilustrace z knih, natisknout tibetského větrného koníka, vyrobit praporky lungty. Vernisáž výstavy byla spojená s ochutnávkou kuliček z tsampy, tanečním vystoupením tradičních radostných tibetských tanců Khaita buddhistické skupiny Dzogčhen a kytarovým doprovodem Honzy Truhláře začne v 17 hod. Výstavu bylo možné navštívit do 28. června 2017.
10. června měla stánek na Multikulturním open air festivalu Kaleidoskop, v parku Na Pankráci. Dospělí návštěvníci festivalu si mohli dozvědět více informací o aktuální situaci v Tibetu, zakoupit zboží s tibetskou tématikou. Pro děti byla připravena kreativní dílna. Mohly si vytisknout koníka lungta pro štěstí a vyrobit papírové modlitební praporky.
26. června 2017 ožilo Náprstkovo muzeum Tibetským dnem. Lungta pro akci připravila výtvarnou dílnu pro děti všeho věku.